spory z ZUS
Uważasz decyzję ZUSu za krzywdzącą? Pamiętaj, że sprawa nie jest jeszcze przegrana! Możesz wkroczyć na drogę sądową i walczyć o swoje prawa. Występując w roli pełnomocnika poprowadzę Twój spór z ZUS. Zobacz, jak może pomóc dobry adwokat i odwiedź moją kancelarię przy ul. Lipowej 18/71 w mieście Lublin. Zapraszam serdecznie do kontaktu. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

Podstawową metodą walki z odmowami i nieakceptowalnymi decyzjami ZUS, są odwołania do sądu. Zgodnie z obowiązującym prawem interesanci mają na to miesiąc od momentu otrzymania decyzji organu rentowego. Oczywiście istnieje możliwość złożenia oficjalnej skargi, odwołania lub zażalenia bezpośrednio w oddziale ZUS, gdzie pracownik spisze protokół. Pamiętaj jednak, że jest to dłuższa droga. Finalnie prawdopodobnie dojdzie do rozprawy sądowej. Czy potrzebujesz do tego prawnika? Spory z ZUS mogą być skomplikowane. Adwokat przyspieszy proces kompletowania dokumentacji i skonstruuje linie obrony. Dzięki temu szansa na sukces rośnie. Zachęcamy do konsultacji w mojej kancelarii w Lublinie.

Z jaką sprawą mogę Ci pomóc? Reprezentuje klientów na drodze sporządzania odwołań od decyzji ZUS dotyczących m.in. emerytur, zasiłków chorobowych i macierzyńskich, rent oraz wielu innych nieszablonowych spraw. Ilość sytuacji jest tak duża, że trudno opisać wszystkie indywidualne przypadki. Z instytucją ZUS doświadczenia ma każdy pracodawca, przedsiębiorca i pracownik odprowadzający składki. Nie trzeba zatem być specjalistą, by wiedzieć, że ilość możliwych absurdalnych decyzji lub działań potrafi być zaskakująca.

Jesteś ofiarą ZUS? Pomogę Ci w odwołaniu i wejściu na droge sporu. Sprawy przeciwko ZUS bywają niezwykle specyficzne. Prowadzenie postępowania przez wiele lat to standard. Wydanie rozstrzygnięcia bywa poprzedzone:

  • wymianą kilkudziesięciu pism,
  • godzinami analiz dokumentacji medycznej,
  • walką o powołanie biegłego o danej specjalizacji.

Są to oczywiście jedynie przykłady. Lista może być dużo dłuższa. Jako doświadczony adwokat nie pozwolę, by sprawa dotycząca Twojego zdrowia i wsparcia materialnego ze strony ZUS-u zależała od osoby niekompetentnej.

Czego potrzebujesz, by spory sądowe z ZUS przyniosły zamierzony efekt? Już na początku należy skompletować dokumenty. Do najistotniejszych elementów należą m.in. pisma, wnioski, dowody medyczne, pracownicze i związane z historią zatrudnienia. Co, jeśli masz problem z uzyskaniem danego rodzaju dokumentacji? Istnieje możliwość zastosowania inicjatywy poszukiwania dowodów zatrudnienia za sprawą Archiwów Państwowych.

Wiem, że spory z ZUS często dotyczą osób starających się o różnego rodzaju świadczenia. Zadbam, by podejść do Twojej sytuacji indywidualnie pod każdym względem. Zadzwoń i umów się na konsultację. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie. Lublin, ul. Lipowa 18/71 – to adres mojej kancelarii. Pozdrawiam adwokat Monika Ławecka.